wtorek, 11 czerwca 2013

Jak dbać o włosy latem?

       Pielęgnacja włosów latem jest niezwykle ważna, ponieważ słońce, wiatr czy sól morska bardzo je przesuszają. Jak zatem dbać, aby fryzura była piękna, lśniąca i puszysta przez całe wakacje? Oto kilka cennych rad oraz kosmetyków godnych polecenia:

 • W lecie włosy trzeba myć praktycznie codziennie, ponieważ szybciej się przetłuszczają i kurzą. Najlepiej myć je w letniej wodzie, używając przy tym delikatnych szamponów. Gorąca sprawia, że włosy są matowe i pozbawione blasku.
 • Po każdym myciu należy nakładać odżywkę, a raz w tygodniu maskę. Ja polecam te z ceramidami, które najskuteczniej wypełniają ubytki w włóknie włosa.
 • Warto zaopatrzyć się w mgiełki z filtrami UV, które maja same plusy: chronią skórę głowy i cebulki włosów przed osłabiającymi je promieniami słonecznymi, zapobiegają puszeniu się oraz modelują.
 • Najwygodniejszą fryzurą w upały są swobodne upięcia - warkocze, węzełki i końskie ogony. Ale tego lata najmodniejsza fryzura to fale surferki. Można je uzyskać na dwa sposoby : albo spryskując włosy woda morską w spreju albo po kąpieli morskiej pozostawić je rozpuszczone do wyschnięcia na słońcu. 
 • Mój sposób na końcówki - codziennie wcieram w nie kilka kropli olejku arganowego w celu ochrony przed działaniem promieni słonecznych . • spray z solą morską i olejkiem kokosowym, Alterna
  spray ochronny do włosów Sun Ozon, Rossmann

  maska odbudowujaca po kąpieli słonecznej, L'OREAL Solar Sublime 

  lśniący, nawilżający spray, Kerastase Soleil Huile Celeste

  kąpiel nawilżająca po słońcu, Kerastase Soleil Bain Apres

  krem-fluid ochrona przed słońcem, Kerastase Soleil Aqua Seal

  ochronny szampon odbudowujacy po kapieli słonecznej, L'oreal Solar Sublime


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz